ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارتباط کامپیوترها به هم توسط هاب
02-12-2017, 04:51 AM
ارسال: #1
ارتباط کامپیوترها به هم توسط هاب
مي دانيم كه براي اتصال چندين كامپيوتر به يكديگر از وسيله اي به نام هاب استفاده
مي كنيم و همچنين هاب را هم مي توانيم به يكديگر متصل كنيم . براي اينكه بتوانيم ارتباط بين يك هاب و كامپيوتر و چندين هاب را برقرار كنيم احتياج داريم كه از سوكت RG45 استفاده كنيم به اين ترتيب كه دو سر سيم ارتباطي بين هاب و كامپوتر يا هابهاي يكديگر را به سوكت متصل كرده به عبارت ديگر سوكت مي زنيم
استاندارد رنگها در RG 45
قهوه اي سفيد/قهوه اي سبز سفيد/آبي سفيد/سبز نارنجي سفيد/نارنجي
طريقه اتصال سوكت به كابلها به اين صورت است كه ابتدا 4-3 سانتيمتر ابتداي كابل را با دست خم كرده و به صورت تخت درمي آوريم و سپس روكش آن قسمت از كابل را برداشته و در داخل اين هشت رنگ بالا را مشاهده مي كنيم كه بر اساس ترتيب مشخص شده آنها را مرتب كنيم (در ضمن بايد دقت داشته باشم كه اين سيمها نبايد زخمي شده باشد در صورت زخمي شدن ممكن است باعث ايجاد اشكال در ارتباط با ديگر كامپيوترها شده و بعد از آن داخل مسيرهاي سوكت مي گذاريم دقت مي كنيم بعد از قرار دادن سيمها در داخل سوكت ترتيب رنگها همچنان حفظ شده باشد و سيمها تا انتهاي سوكت رفته باشند.
پس از اطمينان از صحت كارمان سيمها را داخل سوكت محكم كرده و مي توانيم به دستگاه متصل كنيم.
بستن شبكه PEER TO PEER
ابتدا ما بايد از نصب شدن كارت شبكه مان اطمينان حاصل كنيم براي اينكار در قسمت control panel وارد گزينه سيستم شده و پس از آن وارد hard ware ميشويم و بعد از آن وارد device manager و در آنجا كارت شبكه خود را مشاهده ميكنيم كه در كنار آن علامت به اضافه ديده ميشود. سپس از روي ايكون my network وارد properties شده و گزينه local area network را انتخاب كرده و روي آن رايت كليك مي كنيم و گزينه properties را بر مي گزينيم .
در اينجا از نصب شدن برنامه client for Microsoft network كه كامپيوترها را به عنوان يك سرويس گيرنده معرفي ميكند و سرويس file and printer sharing for Microsoft network كه فايلها و پرينتر را مشترك مي كند و پروتكل TCPIP كه جهت ارتباط بين كامپيوترها استفاده مي شود اطمينان حاصل كرده در صورت موجود نبودن هر يك از آنها بوسيله گزينه install آنها را نصب مي كنيم.
پس از نصب پروتكل TCP\IP حال بايد آن را تنظيم كنيم براي تنظيم پس از انتخاب اين پروتكل روي گزينه properties كليك مي كنيم در صفحه اي كه ظاهر مي شود (General) دو گزينه وجود دارد كه گزينه اول تنظيمات را به صورت اتوماتيك از سرور دريافت كرده و گزينه دوم به صورت دستي تنظيمات را انجام مي دهد. ما گزينه دوم را انتخاب كرده ( چون سرور نداريم ) و سه گزينه Subenet.lp address Defult gateway mask را وارد كرده البته اعداد را از مدير شبكه دريافت مي كنيم (لازم به ذكر است كه ما سه نوع آدرس IP داريم و اين آدرس جهت شناسايي كامپيوتر در شبكه است ) به بقيه تنظيمات كاري نداريم و روي OK كليك مي كنيم.
حال بر روي My computer راست كليلك كرده و از گزينه properties Network Identifiation انتخاب كرده و سپس نام كامپيوتر را در قسمت مربوط وارد كرده و در قسمت Member of گزينه workgroup را انتخاب كرده ( چون شبكه از نوع نظير به نظير مي باشد ) و يك نام مشترك براي گروه كاريمان وارد مي كنيم (seasun) كه در همه كامپيوترها يكسان مي باشد.
حال جهت مشترك كردن منابع براي استفاده مشترك كاربران از آن بر روي منبع مورد نظرمان راست كليك كرده و گزينه properties را بر مي گزينيم و سپس sharing را انتخاب كرده و دكمه shar this foler را انتخاب مي كنيم و يك نام براي آن انتخاب مي كنيم در قسمت permission نحوه دسترسي را مشخص مي كنيم در قسمت allow تعداد user ها را مشخص مي كنيم.
براي اينكه شخص خاصي از كامپيوتر استفاده كند و براي بالا بردن ايمني شبكه براي افرادي كه قصد استفاده از شبكه را دارند user تعريف مي كنيم و در قسمت every on parmession را بر مي داريم. با اين مقدمات مي توان يك شبكه peer to peer را راه اندازي كرد.


==================================================
طراحی وب سایت
پروژه های برنامه نویسی تجاری
دانلود پروژه های ASP.NET وب سایتهای آماده به همراه توضیحات
دانلود پروژه های سی شارپ و پایگاه داده SQL Server همراه توضیحات و مستندات
دانلود پروژه های UML نمودار Usecase نمودار class نمودرا activity نمودار state chart نمودار DFD و . . .
دانلود پروژه های حرفه ای پایگاه داده SQL Server به همراه مستندات و توضیحات
پروژه های حرفه ای پایگاه داده Microsoft access به همراه مستندات و توضیحات
دانلود پروژه های کارآفرینی
دانلود گزارشهای کارآموزی کارورزی تمامی رشته های دانشگاهی
قالب تمپلیت های آماده وب سایت ASP.NET به همراه Master page و دیتابیس
برنامه های ایجاد گالری عکس آنلاین با ASP.NET و JQuery و اسلایدشو به همراه کد و دیتابیس SQL کاملا Open Source واکنشگرا و ساده به همراه پایگاه داده
==================================================
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان