ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانلود پایان نامه روتر های سیسکو فایل word doc 122 صفحه
05-24-2018, 01:28 PM
ارسال: #1
دانلود پایان نامه روتر های سیسکو فایل word doc 122 صفحه
فهرست مطالب
موضوع شماره صفحه
مقدمه‌اي بر مسیریاب های سیسکو 4
فصل اول: مفاهيم اوليه 7
تاريخچه مسیریاب های سیسکو 8
مسیر یک بسته 14
مسيريابي بسته ها 15
در حرکت نگاه داشتن پیغامها 16
تولد سیسکو 19
انواع روترها 20
دانستن اینکه داده ها کجا فرستاده شوند 24
فصل دوم: آدرسها در روترهای سیسکو 26
آدرس های منطقی 27
آدرس های MAC 29
درک پروتکل ها 32
ردیابی یک پیغام 33
حملات رد سرویس 36
ستون فقرات اینترنت 39
فصل سوم: آشنایی با سیستم عامل روترهای سیسکو 50
آشنائی با سيستم عامل روتر های سیسکو 51
حالات متفاوت رابط كاربر روتر 54
فصل چهارم: راه اندازی اولیه روترها 60
راه اندازی اوليه روتر سیسکو 61
معماری حافظه مسیر یابهای سیسکو 63
ايجاد يك HyperTerminal Session 65
فصل پنجم: Logining روتر سیسکو 70
آشنائی با امكانات بخش رابط كاربر 73
دستورات اضافی ويرايش 76
فصل ششم: Static route در سیسکو 78
فصل هفتم: تبدیل سرور لینوکس به روتر شبیه سیسکو 85
تبدیل سرور لینوکس به روتر شبیه سیسکو 86
مراحل نصب 87
نوبت به تنظیمات ویندوز میرسد 97
تامین امنیت روترهای سیسکو 102
فصل هشتم: تفاوت سوئيچ با روتر چيست ؟ 105
روترها و سوئيچينگ لايه سوم 116
منابع و مواخذ 121
کتابها 121
وب سایتها 121

مقدمه‌اي بر مسیریاب های سیسکو
مسيريابي و هدايت اطلاعات همان عاملي است جهان را به يك گردهمائي مردمي و دهكدة كوچك تبديل كرده‌است؛ بگونه‌اي در اين گردهمائي جهاني براي همه جا هست. اجتماع جهاني روبه رشد ودر حال تكامل امروز هر چه بيشتر به منابع اطلاعات و مبادلة آنها از يك نقطه به نقطة ديگر وابسته مي‌شود. شايد در آينده‌اي نه چندان دور جوامع به‌قدري متحول شوند كه اركان زندگي انسانها وابستة به شبكه‌هاي اطلاعاتي و مبادلة داده‌ها شود و نياز تبادل اطلاعات به فهرست ضروريات زندگي انسانها اضافه‌گردد.
پيشرفتهاي تكنولوژيك دهه‌هاي اخير را در ذهن خود متجسم كنيد. بسياري از اين پيشرفتها پيرامون شبكة اينترنت شكل گرفته‌اند و مرهون اين شبكه هستند. حال روند تكاملي و پيشرفت تكنولوژي را در شرايطي تجسّم كنيد كه انتقال و هدايت اطلاعات ممكن نباشد، شبكة اينترنت وجود نداشته‌باشد و تمام خدمات مدرن امروزي همانند پست الكترونيكي كلاً از صحنة اجتماع امروز حذف شود؛ آنگاه بدين نكته پي‌خواهيد برد تمام اين خدمات مرهون تكنولوژي ” مسيريابي اطلاعات” است. شايد افراد عادّي نتوانند درك صحيح و كاملي از اهميت تكنولوژي مسيريابي اطلاعات داشته‌باشند (زيرا از آنچه در پشت صحنة شبكه‌هاي اطلاعاتي مي‌گذرد بي‌اطلاعند) ولي آنچه مسلم است شئونات مختلف زندگي ( و بالاخص اقتصاد جهاني) بشدت به اين تكنولوژي وابسته است.
شركت سيسكو از ديرباز پيشگام و پيشروي تكنولوژي مسيريابي بوده است و بهمين دليل مهندسين زبده و مجرّب كه تخصصشان را از سيسكو يا با سيسكو كسب كرده‌اند از ارزش بالاي تخصصي و كاربردي برخوردارند. بهرحال هميشه تكنولوژي مسيريابي با پيچيدگيها و مشكلات خاص خود مواجه بوده و هست. ابزارهاي مسيريابي نسبتاَ گران هستند و حيات بسياري از شركتها و سازمانها ترجيح مي‌دهند مهندسين مجرّب و متخصص را به خدمت بگيرند تا اولاً زمان و هزينة زيادي صرف كسب تجربة اين افراد نشود؛ ثانياً تحويل دادن يك مسيرياب مثلاً پنجاه هزار دلاري به يك فرد زبده و مجرّب مخاطرة كمتري دارد.
تمايل شركتها و سازمانها در به خدمت گرفتن مهندسين متخصص و زبده، افرادي را كه علاقه‌مند هستند آيندة شغلي خود را در اين زمينه دنبال كنند، با يك سؤال پارادوكسيكال مواجه كرده‌است:
بدون داشتن يك شغل تخصصي در زمينة مسيريابي چگونه مي‌توان تجربة عملي و حرفه‌اي كسب كرد وقتي هيچكس به افراد بي‌تجربه كار نمي‌دهد؟ چگونه مي‌توان بدون تجربه‌اي كه فقط در عمل بدست مي‌آيد شغل پيداكرد؟
در گذشته تنها پاسخ اين سؤال آن بود كه افراد علاقمند به اين زمينة تخصصي بايد در كلاسهاي بسيار پرهزينة آن شركت كرده و گواهينامة تخصصي بگيرند. بعنوان مثال كسي كه علاقمند است با مباني و مفاهيم مسيريابي آشنا شود بايد دورة تخصصي CCNA (Cisco Certified Network Associate) را بگذراند.
علاقة افراد در زمينة مسيريابي و شرايط مناسب بازار كار، باعث شده كه بسياري از آنها به مفاد درسي خودآموز روبياورند. كمبود منافع غني و پرمحتوي (مثل كتاب و ديسكهاي فشردة آموزشي) به خوبي احساس مي‌شود و كتابهاي موجود نيز يك مبتدي را براي كسب تخصص و دريافت گواهينامة تخصصي آماده نمي‌كند. (در ضمن سري اين كتابها نسبتاً گران هستند و نمي‌توان بصورت خودآموز آنها را مطالعه كرد.)
كتابهائي كه شركت سيسكو و ديگر ناشران براي مطالعه و شركت در آزمون‌هاي تخصصي عرضه‌كرده‌است در دو مورد اشكال دارند:
اولّ آنكه در اين كتابها فرض برآن گذاشته شده است كه خواننده سطح معيني از تجربة قبلي است و برخي مفاهيم را مي‌داند. بنابراين يك مبتدي نخواهد توانست براحتي از آنها استفاده‌كند و نياز به شركت دردوره‌هاي آموزشي آن خواهد داشت. (بار ديگر اشاره مي‌كنيم كه شرط اخذ گواهينامة حرفه‌اي ـ CCC ـ از شركت سيسكو دو سال تجربه و تخصص است.) لذا اين كتب به درد افرادي مي‌خورند كه تصميم دارند معلومات و تخصص خود را گسترش بدهند و به يك حرفه‌اي تبديل شوند. مباحثي چون مؤلفه‌هاي سخت‌افزاري مسيرياب و محيط كاربري سيستم عامل، در اين كتب بخوبي پوشش داده‌نشده‌است.
دومين اشكال اين كتب درآنست كه مفاهيم نظري و اصول عملي موردنياز پوشش داده‌نمي‌شود و بيشتر جنبه‌هاي كاربردي مسيريابها و روش بكارگيري اين تكنولوژي تكيه‌شده است.


فصل اول: مفاهيم اوليه

تاريخچه مسیریاب های سیسکو
تا قبل از سال 1984 هيچ راه مشخص و مدوّن براي هدايت هوشمند اطلاعات بين شبكه‌ها وجود نداشت. اگر چه روشهاي ”سوئيچ بسته ـ Packet Switching ـ” از اواسط دهة شصت ميلادي ابداع و بكار گرفته‌شده‌بود ولي شبكه‌هاي كامپيوتري جديد و پروتكلهاي ارتباطي شبكه (مثل TCP/IP) به تكنولوژي جديد و مدرن‌تري نياز داشتند. در آن زمان (1984) بكارگيري شبكه‌هاي كامپيوتري حدود يك دهه قدمت داشت و ظهورتكنولوژيهاي مدرن در شبكه آرام آرام آنرا به يك نياز عمومي و فراگير تبديل مي‌كرد.

دردهة شصت و هفتاد فقدان ابزارهاي مسيريابي هوشمند مشكل حادّي نبود زيرا شبكه‌هائي كه نياز به ارتباط با يكديگر داشتند مي‌توانستند از تكنولوژي سوئيچ بسته (هرچند با سرعت و كارآئي ناچيز) استفاده كنند. در آن زمان كامپيوترهاي شخصي وجود نداشت و يك شبكة كامپيوتري از پنج يا شش كامپيوتر Mainframe بزرگ (با حدود 10 ترمينال در هر كدام) تشكيل مي‌شد. اين كامپيوترها كه بهمراه ترمينالهاشان در يك فضاي جغرافيائي محدود محصور بودند به كابلهاي طولاني و اتصالات متعدد نياز نداشتند. يك شبكه با شش كامپيوتر و جمعاً 60 ترمينال فقط به 6 اتصال شبكه نياز داشت كه معمولاَ همگي در يك محيط واحد قرارمي‌گرفتند.

برقراري ارتباط بين كامپيوترهاي راه دور نيز توسط شبكه‌هاي سوئيچ بسته انجام مي‌شد ولي در آن زمان استفاده از شبكه‌هاي سوئيچ بسته (Packet Switch) از عهدة سازمانها و مؤسساتي برمي‌آمد كه قادر بودند بر روي چنين تكنولوژي گرانقيمتي سرمايه‌گذاري كنند و سخت‌افزار آن زمان را تهيه نمايند. بعنوان مثال دولت ايالات متحده در آن زمان بزرگترين شبكة كل دنيا يعني شبكة ARPAnet را پياده كرد و به خدمت گرفت. (اين شبكه بعداً به DARPA تبديل شد.) سخت‌افزار موردنياز براي برقراري ارتباط بين كامپيوترهائي كه در چندين ايالت متمركز بودند و استفاده از تكنولوژي سوئيچ بسته براي برقراري ارتباط بين آنها، شبكة ARPA را چنان گران كرد كه تأمين هزينه‌هاي آن را از عهدة اغلب شركتهاي خصوصي برنمي‌آمد و بايد از بودجه‌هاي دولتي استفاده مي‌شد.
اوائل دهه هشتاد با ظهور كامپيوترهاي شخصي ـ PCـ يك انقلاب در دنياي كامپيوتر رخ داد. كامپيوترها كوچك، ارزان و متكامل شدند. وجود ديسكهاي سخت، پردازنده‌هاي مناسب و قابليت اتصال آنها به يكديگر، PC را به يك پديدة جذاب و سودمند‌مبدل كرد.
اینترنت یکی از بزرگترین پیشرفتهای صنعت ارتباطات می باشد. اینترنت به افراد اجازه می دهد تا در طی چند ثانیه برای هم Email بفرستند و مطالب مختلف را در سایتهای مختلف بخوانند. ما به دیدن قسمتهای مختلف اینترنت مانند صفحه های وب، پیامهای Email و فایلهای download ی که اینترنت را به یک رسانه پویا تبدیل کرده اند عادت کرده ایم. اما هیچ یک از اینها هرگز به کامپیوتر شما نمی رسند مگر به کمک قطعه ای که حتی ممکن است شما هیچگاه آن را ندیده باشید. در حقیقت اکثر مردم هرگز رو در ماشین با تکنولوژیی که به صورت عمده موجب وجود اینترنت است نایستاده اند: روتر (Router).
روترها کامپیوترهای اختصاصی هستند که پیغامهای شما و دیگر کاربران اینترنت را در امتداد هزاران مسیر به سرعت به سوی مقصدشان روانه می دارند. در این فصل ما به این ماشینها که در پشت صحنه باعث کار کردن اینترنت هستند نگاهی می اندازیم.
در حقیقت روتر يك نوع كامپيوتر خاص است كه دارای عناصر مشابه يك كامپيوتر استاندارد شخصی نظير پردازنده ، حافظه ، خطوط داده و اينترفيس های مختلف ورودی و خروجی است. روترها نيز همانند كامپيوترها كه برای اجرای برنامه ها به يك سيستم عامل نياز دارند ، از خدمات يك سيستم عامل در ابعاد گسترده استفاده می نمايند .

فرآيند راه اندازی روتر با استقرار برنامه Bootstrap ، سيستم عامل و يك فايل پيكربندی در حافظه آغاز می گردد . در صورتی كه روتر نتواند يك فايل پيكربندی را پيدا نمايد ، Setup mode فعال و پس از اتمام عمليات در اين mode ،‌ می توان يك نسخه backup از فايل پيكربندی را در حافظه NVRAM ذخيره نمود.هدف از اجرای روتين های راه انداز نرم افزار IOS ، راه اندازی و آغاز فعاليت های يك روتر می باشد .
پس از روشن كردن روتر ، در اولين اقدام برنامه ای موسوم به POST ( برگرفته از power-on self-test ) اجراء می گردد. برنامه فوق در حافظه ROM ذخيره و مشتمل بر روتين هائی است كه تمامی عناصر سخت افزاری روتر نظير پردازنده ، حافظه و پورت های اينترفيس شبكه را بررسی و تست می نمايد .
IOS ( برگرفته از Internet work Operating System ) ، نرم افزاری است كه از آن به منظور كنترل روتينگ و سوئيچينگ دستگاه های بين شبكه ای استفاده می گردد .
يك روتر و يا سوئيچ بدون وجود يك سيستم عامل قادر به انجام وظايف خود نمی باشند(همانند يك كامپيوتر ) . شركت سيسكو ،‌ سيستم عامل Cisco IOS را برای طيف گسترده ای از محصولات شبكه ای خود طراحی و پياده سازی نموده است . نرم افزار فوق، جزء لاينفك در معماری نرم افزار روترهای سيسكو می باشد و همچنين به عنوان سيستم عامل در سوئيچ های Catalyst ايفای وظيفه می نمايد . بدون وجود يك سيستم عامل ، سخت افزار قادر به انجام هيچگونه عملياتی نخو اهد بود . ( عدم تامين شرايط لازم برای بالفعل شدن پتانسيل های سخت افزاری ) .
نرم افزار IOS از يك اينترفيس خط دستوری و يا CLI ( برگرفته از command-line interface ) استفاده می نمايد. IOS يك تكنولوژی كليدی است كه از آن در اكثر خطوط توليد محصولات شركت سيسكو استفاده می گردد . عملكرد IOS با توجه به نوع دستگاه های بين شبكه ای متفاوت می باشد .
برای دستيابی به محيط IOS از روش های متعددی استفاده می گردد. برای پيكربندی روترهای سيسكو ، می بايست در ابتدا به بخش رابط كاربر آنان دستيابی داشت . بدين منظور ، می توان از يك ترمينال و يا دستيابی از راه دور استفاده نمود . پس از دستيابی به روتر ، در اولين اقدام می بايست عمليات logging را انجام تا زمينه استفاده از ساير دستورات به منظور مشاهده آخرين وضعيت پيكربندی و يا تغيير پيكربندی روتر فراهم گردد .
به منظور ارائه يك لايه امنيتی مناسب ، امكان بالفعل كردن پتانسيل های ارائه شده ( دستورات ) روتر در دو mode متفاوت فراهم شده است .
روترهایی که بخش اصلی اینترنت را تشکیل می دهند می توانند مسیرهایی را که بسته ها می گیرند آرایش مجدد دهند زیرا آنها به اطلاعاتی که بسته داده ها را احاطه کرده نگاه می کنند...
پس از آنكه PC بعنوان يك كامپيوتر كوچك، كامل و همه منظوره در محيطهاي كاري (وحتي منزل افراد) پذيرفته‌شد و جا افتاد، متخصصين اين رشته با مسائل جديدي مواجه‌شدند. قبلاً 60 كاربر با 6 كامپيوتر Mainframe جمعاً به 6 اتصال شبكه‌اي نياز‌داشتند در حاليكه اگر بنا بود 60 كامپيوتر شخصي به هم متصل شود بايد 60 اتصال برقرارمي‌شد! (شكل 2ـ1).

دانلود فایل های کامل به همراه عکس در پایین همین صفحه بدون نیاز به لاگین در قالب فایل word docx حالشو ببرین . . .


فایل‌(های) پیوست شده
.docx  Rooter_With_Manabee_Part1.docx (اندازه: 1.35 MB / تعداد دفعات دریافت: 316)
.docx  Rooter_With_Manabee_Part2.docx (اندازه: 1,002.71 KB / تعداد دفعات دریافت: 291)


==================================================
طراحی وب سایت
پروژه های برنامه نویسی تجاری
دانلود پروژه های ASP.NET وب سایتهای آماده به همراه توضیحات
دانلود پروژه های سی شارپ و پایگاه داده SQL Server همراه توضیحات و مستندات
دانلود پروژه های UML نمودار Usecase نمودار class نمودرا activity نمودار state chart نمودار DFD و . . .
دانلود پروژه های حرفه ای پایگاه داده SQL Server به همراه مستندات و توضیحات
پروژه های حرفه ای پایگاه داده Microsoft access به همراه مستندات و توضیحات
دانلود پروژه های کارآفرینی
دانلود گزارشهای کارآموزی کارورزی تمامی رشته های دانشگاهی
قالب تمپلیت های آماده وب سایت ASP.NET به همراه Master page و دیتابیس
برنامه های ایجاد گالری عکس آنلاین با ASP.NET و JQuery و اسلایدشو به همراه کد و دیتابیس SQL کاملا Open Source واکنشگرا و ساده به همراه پایگاه داده
==================================================
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان