ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سی ان سی چیست
10-22-2017, 01:14 AM
ارسال: #11
RE: سی ان سی چیست
این قسمت برای آن دسته از برنامه نویسهایی است که اطلاعات خوبی از ماکروهای فندکی دارند ( به فصل جداگانه ای برای مقدمه کلی ماکروها می پردازیم)
هدف این ماکرو نشان دادن تاثیر سایکل G84 می باشد در حالیکه پیشروی براده برداری رو به داخل 95% از پیشروی اسمی می باشد و حرکت رو به خارج 105% از پیشروی اسمی در نظر گرفته شده است ماکرو قلاویز کاری در موقعیت xy جاری بکار گرفته خواهد شد ماکر با واحد های اینجی در نظر گرفته شده است.
G65 p8000 R0/35 z1/15 s750 T50 معادل فاصله ایمنی سطح R= (H8) R
که در اینجا:
سرعت دورانی محور S= (H19) r/min
(TPI) تعداد دندانه در هر اینج T= ( zo)
سایر مباحث دیگر می تواند اضافه شود ( برای مثال محاسبه عمق قلاویز کاری که محاسبه خود کار فاصله ایمنی لازم شناخته شده در قسمت R سایکل G84 و ذخیره برای دسترسی به اهداف فوق پیچیدگی ماکرو مزیت حساب نمی شود. Zo قطعه بالای قطعه است – به منظور مثبت عمق z توجه کنید ( مقدار منفی در ماکرو) ماکرو قلاویز کاری خاص لیست شده است.
برنامه
حتی اگر ماکروها نمادها نا آشنا و غیر قابل استفاده برای شما باشند ، مثال بالا به اندازه کافی این نماد را بخصوص با توضیحات اضافی واضح می کند هدف مقادیر سیستمی 3004و 3003 قابل دسترسی و یا غیر قابل دسترسی کردن خواندن جمله به جمله بلوک است پیشروی پیشروی سریع و کنترل ایست کامل در حین فرآیند می باشد.
روشن قلاویزکاری غیر انعطاف پذیر ( ثابت)
قلاویز کاری غیر انعطاف پذیر یک توضیح تکنولوژی شناخته شده قلاویز کاری همزمان می باشد اکثر تولید کنندگان cnc روش قلاویز کاری غیر انعطاف پذیر را بعنوان نماد استاندارد پیشنهاد می کنند با علم به اینکه ماشین ابزاری که برای چنین منظوری طراحی شده از وجود این کدها در سیستم کنترلی که باید مطمئن بود.
قلاویز کاری ثابت به نرم افزار و طراحی ماشین برمی گردد.
اصول اساسی ( پایه)
مهمترین تفاوت بین قلاویز کاری استاندارد و ثابت هلدر ابزار است. در حالیکه قلاویز کاری استاندارد به هلدر قلاویز معلق که همراه فنری در نظر گرفته شده است قلاویز کاری غیر انعطاف پذیر می تواند از هر هلدر ابزار ثابتی که برای تیغه فرزهایی که با کلتها همراه شده اند استفاده شود مراقب قلاویز هنگام ورود قلاویز به مواد و قلاویز کاری آن باشید ( نحوه ورود قلاویز به سوراخ) دلیل اینکه هلدر قلاویز فنری در قلاویزکاری ثابت استفاده نمی شود این است که خود محور همزمان لازم را به بوسیله یک انکو در انجام می دهد.
قلاویز کاری از روش همزمان شده ای برای نرم افزار کنترلی سیستم استفاده می کند که اغلب مشبه قلاویز کاری استاندارد است این زیر افزار کنترلی سیستم است که برنامه نوشته شده سرعت محور را r/ min با میزان پیشروی قلاویز کاری in / min یا mm/min برنامه نویسی شده به منظور همخوانی شدن با گام همزمان می کند و نه ابزار برشی طراحی ماشین این نمادها را باید پشتیبانی کند.
مزایا:
اگر که تنها یک مزیت از قلاویز کاری ثابت در مقایسه قلاویز کاری استاندارد باشد آن کنترل عمق خواهد بود بر خلاف هلدرهای کششی فشاری قدرت ماشین کاری برای قلاویز کاری ثابت با توجه به کشتاور اعمالی به محور ابزار فراهم می شود. اگر ابزار احتیاج به گشتاور بیشتر داشته باشد عمق قلاویز کاری از نتیجه در امان نخواهد بود. این برای قلاویز کاری ثابت نمی باشد در حقیقت میزان کیلو وات ماشین ابزار تنها عامل محدود کننده است.
مزایای دیگری نیز می باشد روش قلاویز کاری ثابت برای ساختن رزوهها به داخل مواد سخت شده در سوراخهای عمیق مناسبتر است قلاویز کاری بعضی مواد اکسید شده و فرسوده ممکن است با استفاده از روش براده شکنی ک در سوراخکاری سوراخهای عمیق متداول است استفاده شود در این مورد برنامه خاص باید نوشته شود اما این کار سختی نمی باشد. و نقطه شروع و عمق دست نخورده باقی می ماند این مزیتی برای سوراخهایی که نیاز به یک تلرانس قطعی در عمق قلاویز شده دارند می باشد غیر از اینها کاهش قیمت هر سوراخ می تواند با قلاویز کاری ثابت در مقایسه با هلدرهای معلق قابل دستیابی باشد. Setup
برخلاف هلدرهای معلق انعطاف پذیر قلاویز های ثابت در هلدرهای ثابت به کار می روند اطمینان پیدا کردن از انحراف ابزار با راستای محور یک حداقلی باید باشد که بسیار مهم است و از 0.005m از TIR ( total lndicator reaoleiny) تجاوز نمی کند به همین اندازه استفاده از قلاویز های با کیفیت که کمتر از مسیر خود منحرف می شوند ممکن است که قیمت قلاویز کاری استاندارد را بیشتر کند اما در کل اقتصادی و مهم می باشند انحراف زیاد از اندازه باعث خارج از اندازه شدن رزوه می شود و ممکن است حتی قلاویز بشکند مخصوص برای سوراخهای کوچک موانع ممکن ( مشکلات پیش رو ):
اگر چه قلاویز کاری ثابت با ماشینهای پیشرفته صورت می گیرد اما چندین تفاوت مهم در طرحشان می باشد این فرض اشتباهی است که همزمانی محور مشاین همیشه درست است هلدر قلاویز کاری ثابت با توجه به این موضوع تمامی مشکلات را حل می کند. عاملهای مختلف فیزیکی به میزان زیادی به کیفیت رزوه و عمر ابزار مرتبط می باشند بخصوص در تولید انبوه در کل مشکلات مهمی در تولید کم به وجود نمی آید عمر ابزار که یک مسئله جدی است در اکثر سوراخها زمانیکه کیفیت سوراخهای قلاویز شده متعاقبا روبه زوال می رود باید مورد توجه قرار گیرد. دلیل اینکه عمر ابزار کاهش پیدا می کند به نیروهای مکانیکی که طی حرکت محور z می باشد برمی گردد همچنین زمانیکه از قلاویز کاری ثابت برای شمار زیادی از سوراخها استفاده می شود راندمان آنرا نیز باید در هر داشت .
طریقه برنامه نویسی proyramvniny APP rooch :
همزمان با گسترش و توسعه برنامه برای نمادهای خاص ماشین ابزار قلاویز کاری ثابت نیز نیاز به اطلاعات کاملی از خصوصیات ماشین و به نمادهای کنترلی شامل ساختار برنامه ای و فرمت نیاز می باشد اولین ملاحظه سرعت دورانی محور است و دومین آن نرخ یا میزان پیشروی است.
انتخاب سرعت دورانی محور همیشه یک اشکال انتخاب در مناسبترین سرعت با یک محدوده مناسب است برای هر فرآیند ماشین کاری جنسی که می خواهد ماشین کاری می شود عامل مهم و تاثیر گذارد در سرعت محور است . در قلاویز کاری ثابت عامل دیگری باید ملاحظه شود و آن اینکه سرعت محور مستقیما به پیشروی قلاویز کاری مربوط می شود یک محدوده گشتاور پایدار از محور موتور همیشه باید اعمال شود پیشنهاد های کلی بین تولید کنندههای ماشین می باشد. اما اجماع کلی برای قلاویز کاری ثابت بسته به جنس ماده نباید از 2000r/min تجاوز ( بیشتر از آن نیز ممکن است) کند.
انتخاب نرخ پیشروی مشابه روش قلاویز کرای قبلی می باشد.
توضیحات
در قسمت بعد موضوع زیر حد نرخ پیشروی توضیح داده می شود . در نظر داشته باشید که زیر نرخ پیشروی (under feediny) در موارد خاص برای هلدرهای قلاویز کاری معلق استفاده می شود- و هرگز برای قلاویز کاری ثابت قابل استفاده نیست.
پیشروی قلاویز کاری ثابت بایستی همیشه نتیجه دقیق گام r/min می باشد.
توابع خاص:
اگر سایکل استاندارد G84 یا G74 برای هردو قسمت ثابت و انعطاف پذیر استفاده شود این مسئله مطرح است که کنترلر چگونه کنترلر می فهمد که کدامیک مقصود برنامه نویسی می باشد. جواب به تولید کننده بستگی دارد. در حقیقت برخی تولید کنندگان همیشه G74/G84 برای قلاویز کاری ثابت تعریف نمی کنند و یک G کد خاصی را بجای آن به کار می برند برای آن دسته که مجاز به استفاده G84/G74 می باشند به کد یا تابع خاصی نیاز می باشد که از این کد استفاده شود برای مثال یک تولید کننده نیاز دارد که تابع M29 را قبل از برنامه نویسی سایکل قلاویز کاری استفاده کند: برنامه
این تنها مثالی خیلی ساده و کوچک بود. از دفترچه ماشین جهت فرمت برنامه دقیقتر کمک گیرید قلاویز کاری ثابت اکثرا تابع ماشین است و نیاز است اضافی برنامه نویسی در مرحله بعدی قرار دارند.
فصل 11
مختصات قطبی:
در جهان CNC مختصات نقطه ای کلید گسترش یک برنامه بکار رفته در هر نوع از حرکت موجود است تنها هدف تعریف مختصات یک نقطه است سپس کدهای حرکتی متنوع به دو نقطه و یا بیشتر و در نهایت ایجاد یک مسیر ابزار است . در حالیکه کلمه مختصات تقریبا روزانه شنیده می شود معنی آن به شرح زیر است:
یک مختصات هر داده ای که از دو و یا بیشتر از دو شماره که موقعیت یک نقطه را با توجه به مرجع نشان می دهد تشکیل شده است موقعیت مرجع یک موقعیت ثابت شده است مانند صفر ماشین یا صفر قطعه ( مبدا قطعه ) در ریاضیات چهار نوع مختصات داریم:
1- مختصات مستطیلی 2- مختصات قطبی 3- مختصات استوانه ای 4- مختصات کروی
هر چهار نوع در کاربردهای CNC برای ماشینهای مختلف و کارهای مختلف استفاده می شوند بی هیچ شکلی مختصات مستطیلی مختصات متداول اول برنامه نویسی برای ماشینهای ابزار، تراش، وایرکات، برش لیزری و هزاران ماشین ابزار دیگری باشند متاسفانه فنوک مختصات قطبی و انتها برای کنترلر خاصی پیشنهاد می کند که با بررسی اکثر منافع کاربردی آن به این نکته می رسیم برای همه استفاده کنندهها ( کاربردن ) مزیتهای کاربردی دارد. دو مختصات باقیمانده – استوانه ای و کروی- در اکثر کنترلرها پیشتیبانی نمی شوند و آن دسته از کنترلرهایی که روشهای مختصاتی را همراهی می کنند آنها را به عنوان نمادهای اختیاری پیشنهاد می کنند در این مورد پیشنهاد اختیاری موجه است برای اینکه هیچ کدام از سیستم مختصات استوانه ای و کروی برای کاربردهای کلی استفاده نمی شوند این فصل بر روی مختصات قطبی و روش استفاده از آنها در برنامه CNC متمرکز شده است
تعاریف و G کدها:
تعریفهای ریاضی مختصات قطبی را شامل می شود اما یک تعریف ساده تر برای اهداف برنامه نویسی CNC باید کافی باشد :
یک نقطه مختصات قطبی طبق تعریف یک نقطه انتهایی از یک خط است که از نقطه دیگر با طول و زاویه داده شده شروع می شود.
خط اغلب به بردار شعاعی معروف است و نقطه ای که خط از آنجا شروع شده قطب و فاصله بین قطب و نقطه تعریف شده فاصله شعاعی نام دارد زاویه قطبی از محور قطبی اندازه گیری می شود بر همین اساس زاویه مثبت از خطی که از نقطه تعریف شده عبور می کند است . بردار شعاعی همیشه فاصله ای با مسیر دارد.
در CNC محور قطبی محور X است ( در صفحه G17) و زاویه مثبت از صفر درجه این محور که در سمت راست مبدا محور بنا شده اندازه گیری می شود. این موقعیت به ساعت 3 یا موقعیت شرق معروف است شکل صفحه بعد روابط تصویری را نشان می دهد.
شکل
مزیت اصلی استفاده از مختصات قطبی در برنامه نویسی CNC این است که محاسبات زیادی برای نقاطی که روی کمان یا دایره ای بنا شده اند را حفظ می کند و مثال کاربرد مختصات قطبی را در یک سوراخ با شکل دایره ای نشان می دهد همچنین این مثال مناسبی برای ماشین کاری نقطه به نقطه می باشد.
صفحات و مختصات قطبی:
صفحه کاری انتخاب شده تاثیر زیادی در روش زاویه ای اندازه گیری شده در مختصات قطبی دارد. به فصلی که اختصاصی به موضوع صفحه های کاری پرداخته مراجعه کنید شکل بالا محور قطبی و مسیر در صفر را روی محور نشان می دهد. محور ماشین در این شکل نشان داده نشده است شکل بعد صفحه ای که زاویه در آن صفحه فعال است را نشان می دهد شکل
توجه
اگر چه صفحه G17 , XY و صفحه YZ در G19 برنامه نویسی شده است و صفحه ای که در ماشین برنامه نویسی شده G18 است اما این صفحه XZ است و نه صفحه XZ این حقیقتی را بیان می کند که صفحات ریاضی مطابق صفحات ماشین نیستند تعریف زاویه ای در صفحه G18 تاثیر خواهد داشت .
در صفحه انتخاب شده G17-G19 در کد مقدماتی G کد – برای برنامه نویسی مختصات قطبی وجود دارد که در این سیستم کنترلی این صفحات موجودند.
مختصات قطبی G15-G16
با استفاده از تعریف مختصات قطبی هم می توانند فعال و هم غیر فعال باشند ( خاموش یا روشن):
جدول
فرمت برنامه نویسی بهمراه G کدی که می خواهد تنها کد موجود در بلوک باشد وارد می شود بین دو بلوک G15 , G16 ماشین کاری با مختصات قطبی فعال صورت می گیرد. از رفتار قسمت قبل با انتخاب صفحه نتیجه می شود که فرمت مختصات قطبی مهم است از مثالی که شامل هفت سوراخ با فواصل مساوی می باشد استفاده خواهد شد . اگر مختصات قطبی استفاده شود محاسبه شماره فرد سوراخ دایروی در اکثر موارد سخت تر از محاسبه شماره زوج سوراخ می باشد با استفاده از مختصات قطبی تنها باید زاویه بین سوراخ ها را بدانیم
درجه 429/51= 51=7/360
شماره گرد شد با چندین رقم اعشار تفاوتی در دقتهای خیلی بالا می گذارد اگر چه که این مورد خیلی جزئی و حداکثر 03/0 درجه می باشد.
جدول
فرمت برنامه نویسی:
از سایکلهای استاندارد معمولا برای ماشین کاری سوراخها استفاده می شوند . این روش برنامه نویسی تغییر نمی کند بدون توجه به اینکه در برنامه در مختصات قطبی یا مستطیلی استفاده شده است تفاوت عملی در نامگذاری محورها است
( در صفحه کاری مشخص شده ):
در سیستم مختصات دهی مستطیلی ، وردیهای XY برنامه براساس موقعیت مطلق که از مبدا و صفر در راستای هر محور اندازه گیری شده است تعریف می شود.
در سیستم مختصات دهی قطبی و وردیهای XY برنامه براساس شعاع قوس (a) و موقعیت زاویه ی سوراخ (y) تعریف می شود.
شکل صفحه بعد در مثال بکار رفته است. شماره فرد سوراخ در دایره قرار گرفته که کمتر در مقایسه یاسوراخ زوج متداول است را بررسی می کند تا بتواند مزایای مختصات قطبی را بهتر آشکار کند.
شکل سمت راست سوراخهای دایروی در یک دایره ای به قطر 50m با فواصل مساوی از یکدیگر قرار گرفته اند را نشان می دهد. اولین سوراخ از صفر درجه شروع می شود
مرکز دایره قطری صفر قطعه است (XO YO) با استفاده از مختصات مستطیلی محل دقیق هر سوراخ از مرکز دایره قطری در راستای هر محور محاسبه خواهد شد این حالت 14 محاسبات مثلثاتی را ایجاد می کند.
این محاسبات ریاضی پیچیده نیستند اما مطمئا نیاز به وقت زیادی دارند.
با محاسبات بیشتر خطاها نیز افزایش می یابد با استفاده از روش قطبی اکثر مشکلات حذف می شود فرمت برنامه نویسی مختصات قطبی بهترین توضیح این مثال است. به منظور نوشتن یک برنامه کامل برای یک ابزار سوراخکاری نقطه ای برای هر سوراخ با عمق 2/8m میلیمتر خواهد شد.
برنامه
الگوی برنامه نویسی از مثال کاملا مشخص سات که در حالیکه آدرس تغییر نمی کند آدرس y با مقدار زاویه ای بین سوراخ ها افزایش می یابد . محاسبات اضافی نیاز نیست و فهمیدن برنامه هم آسان نیست ولی در صورت نیاز می توان تغییراتی را اعمال کرد با یک نگاه دقیق تر پنچ قسمت در برنامه می باشد که نیاز به توضیح بیشتری دارند.
1- G15 در آغاز باید برنامه نویسی شود برای حذف کردن ورودی مختصات قطبی این کار احتیاجی است و اکثر مواقع احتیاج نیست کار سایکال گنجانده شده در برنامه قبل از کارشدن فرآیند قطع شده باشد می تواند نقش مهمی را باز می کند.
2- حرکت ابزار اولی همیشه مبناست – مرکز سوراخ دایروی
3- برای یک الگوی سوراخ- شعاع و تغییر نمی کند و تنها زاویه y نسبی تغییر می کند
4- هر دو حالت مطلق و نسبی می توانند استفاده شوند در حالیکه مختصات قطبی در حال استفاده می باشد.
5- برنامه نویسی با دقت 001/0 درجه یک برنامه نویسی بهتری را نتیجه می دهد ( سه رقم اعشار برای زاویه ) .
مسیر ابزار:
در اکثر موارد مسیر ابزار زمانیکه ماشین کاری سوراخها با استفاده ازمختصات قطبی صورت می گیرد مهم نمی باشد با قطبی در همین زمان فهمیدن اینکه جهت ماشین کاری چگونه می تواند باشد در همه زمان سیکل تاثیر می گذارد بخصوص زمانیکه تولید زیاد مورد توجه باشد.
این یک روش برنامه نویسی تمرینی و متداول برای تغییر جهت مسیر ابزار را برای دو ابزار است: برای مثال یک سوراخکاری نقطه ای ممکن است برای H7 تا H1 برنامه نویسی شود. سوراخکاری که در اخرین سوراخ H7 انجام می شود. اینطور یم رساند که مسیر ابزار از H1 تا H7 معکوس شده است. مختصات قطبی هر دو جهت با یک تغییر ساده علامت از زاویه ایجاد می شود:
زاویه نسبی از محور اول در جهت خلاف عقربه ساعت مثبت در نظر گرفته می شود
زاویه نسبی از محور اول در جهت عقربه ساعت منفی در نظر گرفته می شود.
اولین قسمت از برنامه اول گفته شده است جهت براده برداری H7 تا H1 خلاف عقربه ساعت ( بلوک N17 تا N1 ) می باشد دومین قطعه برنامه نویسی خلاف عقربه برای هفت سوراخ از H7 تا H1 بلوکهای N18 تا N33 را نشان می دهد
برنامه
توجه کنید که تنها تغییر جهت زاویه ای و نه شعاع دایروی تغییر می کند برای برنامه نویسی بهتر ، زاویه بین سوراخ می تواند با زاویه مطلق ( نشان داده شده در مثال ) با استفاده از حالت G90 یا برای زاویه نسبی با استفاده از حالت G91 برنامه نویسی شود.
درخواستها کاربردها در صفحات:
مختصات قطبی در هر یک از سه صفحه کاری موجود (G17 , G18, G19) استفاده می شود اگر چه که عمده کارها با استفاده از مختصات قطبی با در صفحه G17 (XY) انجام می شود اما برنامه نویسی CNC بایستی از تفاوتهای استفاده از دو صفحه آگاه باشد. بعضی از ماشینهای فرز عمودی طوری طراحی شده اند که محور آنها می تواند تغیر کند زمانیکه محور سوراخکاری 90 درجه جابجا شده است می تواند 90 درجه بچرخد این حالت بر انتخاب صفحه جهت ماشین کاری سوراخ تاثیر می گذارد گذشته از اینها مهمترین اصول وابسته به مختصات قطبی را در نظر داشته باشید زمانیکه مختصات قطبی در حال استفاده است در انتخاب صفحه مشکلی بوجود می آید
اولین محور از صفحه انتخاب شده محور مشابه نوشته شده در برنامه را نشان می دهد
دومین محور ازصفحه انتخاب شده با موقعیت زاویه ای سوراخ را نشان میدهد همراه است.
خلاصه این موارد می تواند در جدولی گردآوری شود:
جدول
هفت فاصله مساوی سواخها در هر سه صفحه موجود که بیشترین اطلاعات در برنامه را نشان می دهد برنامه نویسی شده است اما انتخاب صفحه و تطبیق دادن محورها با آن صفحه متفاوت خواهد بود مثال زیر برنامه نویسی سوراخ دوم الگوی مثال دایره ای این فصل را در سه صفحه مقایسه میکندک
برنامه
فرمت برنامه تغییر نمی کند و فقط محورهای انتخابی تغیر می کنند.فصل 12
توسعه یا کاربرد زیر برنامه:
اگر چه موضوع زیر برنامه ها و کاربرد آن ها شرح داده شد اما این موضوعی است بسیار مهم بود و مهمتر بود تا همان اندازه به آن اشاره می شد. در این فصل و برای نوشتن زیر برنامه و کاربرد آنها را توضیح می دهد تمامی مراحل منطقی بهمراه مثالهای عملی توضیح داده خواهد شد.
تعاریف و کاربردها:
در ساده ترین تعریف یک زیر برنامه ، برنامه است که تحت برنامه دیگری عمل می کند. در حالیکه تعریف کاملا درست است این تنها تعریف ساده ای است و توضیح آن از توضیح دادن و احتیاج زیر برنامه ها بنا به چند دلیل استفاده می شوند که دو دلیل مهم آن عبارتست از:
طول کلی برنامه قطعه کوچکتر می شود تغییراتی که به اطلاعات مسیر ابزار مربوط است خیلی آسان تر می شود. البته مزایای دیگری نیز وجود دارند زیر برنامه ها ابزار بسیار قوی جهت برنامه نویسی CNC می باشند. آنها می توانند در حالت مطلق و یا نسبی به کار روند و با هر برنامه ای فرا خوانده شوند و حتی می توانند ذخیره شوند بدین معنی که هر زیر برنامه می تواند زیر برنامه دیگری را فراخوانی کند و این تا چهار سطح در اکثر کنترلها می تواند ادامه یابد بهترین روش برای درک نوشتن زیر برنامه از طریق مثال است:
شکل
ارزیابی نقشه :
در شکل ( نقشه ) که چهار شیار کاملا مشابه را نشان میدهد که در چهار موقعیت قرار گرفته اند که به این معنی است هر چهار الگوی کاملا مشابه می توانند به یک مسیر ابزار مناسب و مشابهی تبدیل شوند که براده برداری و یا بیشتر مسیر کامل را ایجاد کنند. هر شیار از خط مرزی بطول 69m و عرض 144m و 6/5m تعریف شده است. زمانیکه این مثال یا مثالهای مشابه را مورد مطالعه قرار می دهید بررسی روش چگونگی اندازه دهی هر الگو مهم می باشد در این مثال فاصله بین هر الگو مشخص است- 90m در طول محور 65m , X در طول محور y از یک خط مرکزی تا خط مرکزی بعد و در نهایت موقعیت الگوی سمت چپ پائین نیز برابر y32/5, x50.0 تعریف شده است. هر شیار نیز تعریف شده است یک مستطیل ساده با چهار گوش گرد که عرض شیار 7m است. مولفه های آخری جنس مواد را ارزیابی می کند که یک عامل مهم بکار رفته برای تصمیم گیری بهترین روش ماشین کاری است. روش ماشین کاری در نوشتن زیر برنامه تاثیر می گذارد خصوصیت ماده به همین دلیل نیز مهم است جنس قطعه از فولاد 4140 که یک ماده چغرمه ولی با خصوصیات قابلیت ماشین کاری عالی است می باشد.
یک ارزیابی دقیق از نقشه برای نوشتن هر برنامه قطعه CNC مهم است اما باید ملاحظات اضافی زمانیکه یک زیر برنامه مطرح شده است را در نظر گرفته داشتن چهار الگوی مشابه در نقشه قطعا یک زمینه را برای برنامه CNC جهت استفاده از حداقل یک زیر برنامه فراهم آورد. در مرحله بعدی چند مولفه سازمان دهی شده را و اینکه قطعه چطور بایستی ماشین کاری شود را نشان می دهد
طرح ریزی زیر برنامه :
با توجه به نقشه چهار الگو با شیار مشابه وجود دارد با ارزیابی نقشه دلیلی برای ماشین کاری چهار شیار در هر دستور جداگانه ای نمی باشد بنابراین دستور عملی ماشین کاری به طور دلخواه می تواند انتخاب شود و هر دستور می تواند کارآیی خود را داشته باشد شکل
شکل دستور ماشین کاری بوسیله شناسایی هر شیار توسط یک کلمه را نشان می دهد شیار A ابتدا ماشین کاری می شود و شیار B در مرحله بعد و غیره
همچنین صفر قطعه و موقعیت XY از هر نقطه شروع ( خط وسط شیار) را نشان می دهد. نقطه شروع موقعیتی است که ابزار در شیار و در راستای محور Z وارد می شود مسیر براده برداری از نقطه شروع در عمق داده شده نیز نشان داده شده است. ذخیره شده باشند. بطور خلاصه: جدول
کنترل عمق:
با توجه نگاه یکسان به موقعیت XY که موقعیت دهی شده است بنابراین بایستی مسیر شیار باشد عرض شیار 7M است و و تقریبا عمیق است (6/5m) در یک جنس چغرمه استفاده از ابزار کار باید دقت شود و برنامه نویس بایستی عمق مناسب را براساس ابزار مورد نظر انتخاب کند. اولین چیزی که مورد ملاحظه قرار می گیرد تقسیم عمق نهایی شیار به چندین عمق مساوی می باشد برای مثال با تقسیم عمق به دو قسمت عمق هر مرحله 3/25 میلیمتر و یا با تقسیم آن به چهار 1/625 و درنهایت با تقسیم آن به 5 قسمت 1/3m و .... خواهیم داشت چندین روش برای چگونگی وارد شدن عمق قطعه کار بخصوص آن دسته از موادی که چغرمه هستند وجود دارد:
استفاده از تیغه فرز انگشتی و با وارد شدن به مواد سخت در بخشهای کوچک
با استفاده از هر تیغه فرز مناسب و حرکت به سمت موقعیت آزاد در زاویه ramping 2- 4 درجه
یا اینکه یک ماشین کاری اولیه با ایجاد سوراخهایی شرایط را برای ماشین کاری نهایی فراهم آورد.
کلمه عمقهای تقسیم شده نیاز نیستند که برابر هم باشند – برای مثال عمق نهایی ممکن است کوچکتر از همه عمقهای بدست آمده باشد بسته به تقسیم بندی دقیق موقعیت نقطه شروع محور z برای تیغیت کلی شیار خیلی مهم است.


==================================================
طراحی وب سایت
پروژه های برنامه نویسی تجاری
دانلود پروژه های ASP.NET وب سایتهای آماده به همراه توضیحات
دانلود پروژه های سی شارپ و پایگاه داده SQL Server همراه توضیحات و مستندات
دانلود پروژه های UML نمودار Usecase نمودار class نمودرا activity نمودار state chart نمودار DFD و . . .
دانلود پروژه های حرفه ای پایگاه داده SQL Server به همراه مستندات و توضیحات
پروژه های حرفه ای پایگاه داده Microsoft access به همراه مستندات و توضیحات
دانلود پروژه های کارآفرینی
دانلود گزارشهای کارآموزی کارورزی تمامی رشته های دانشگاهی
قالب تمپلیت های آماده وب سایت ASP.NET به همراه Master page و دیتابیس
برنامه های ایجاد گالری عکس آنلاین با ASP.NET و JQuery و اسلایدشو به همراه کد و دیتابیس SQL کاملا Open Source واکنشگرا و ساده به همراه پایگاه داده
==================================================
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پیام‌های داخل این موضوع
سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 01:05 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 01:06 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 01:07 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 01:10 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 01:11 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 01:11 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 01:12 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 01:12 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 01:13 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 01:13 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017 01:14 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 01:14 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 01:15 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 01:15 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 01:18 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 01:58 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 01:58 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 01:59 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 01:59 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 02:00 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 02:06 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 02:35 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 02:35 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 02:37 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 02:53 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 03:15 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 03:17 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 03:27 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 03:29 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 03:30 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 03:32 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 03:33 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 06:52 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 06:55 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 07:00 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 07:04 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 07:51 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 07:55 AM
RE: سی ان سی چیست - ali - 10-22-2017, 07:55 AM

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان